Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Arienka   Czy bojownik jest stworzony do szklanki?
2

Czy bojownik jest stworzony do szklanki?

Poprzednio pojechałam po moich kochanych bojownikach, teraz jeszcze zostanę w temacie.

Zauważyłam, że panuje powszechne przekonanie że bojowniki najlepiej się czują w malutkich pojemnikach z wodą - szklanka, słoik. w sklepach zoo z reguły trzymane są w plastikowych kubeczkach tak małych że są zwinięte w pół. Nawet sprzedawcy są przekonani że to odpowiednie dla nich.

BZDURA totalna i głupi wymysł hodowców! Fakt, bojownik to ryba labiryntowa, więc może (a nawet musi) oddychać powietrzem. Ale to że nie potrzebuje napowietrzania wody nie znaczy że można go trzymać w szklance.

Na dodatek takie pozamykane ryby są w sklepie poustawiane blisko siebie tylko po to, żeby się do siebie puszyć i potem mieć ogromne płetwy. To jak trenowanie psa do walki - od tego robią się agresywne.

Z własnego doświadczenia wiem że bojownik może spokojnie pływać z akwarium z innymi rybami, jeśli jest do nich przyzwyczajony od maleńkości. Ale nawet "wersja kubeczkowa" ma na to szansę.

Przez te (...) kubeczki taki bojownik wpuszczony do dużego aq dostaje świra, bo nagle ma wielką przestrzeń. I ludzie potem wierzą że nie nadaje się do normalnego aq, tylko musi koniecznie w szklance.

Oczywiści to wszystko donosi się tylko do samców. Samice rzadko są w normalnej sprzedaży (ale widuję je w sieci Kakadu) ale jeśli są to normalnie pływają z innymi i tutaj nikt się nie zastanawia ze bojownik musi konicznie w kubeczku.

Wkurza mnie to że te piękne i inteligentne zwierzęta trzymane są w tak koszmarnych warunkach bo to niby dla nich normalne.

Ten wpis czytano 1281 razy.
Święte słowa, arienko. 
yarpen-zirgin - Piątek, 09 Październik 2009 09:28
I to jest właśnie owe równouprawnienie płci o które tak walczymy ;)
odonata - Czwartek, 08 Październik 2009 15:06